Inne przemy艣lenia
Inne przemy艣lenia

Inne przemy艣lenia

Inne przemy艣lenia

Jaka艣 reminiscencja dawnych lat 馃檨 W swoim zasobie mam aparat fotograficzny Kiev 88, a pod choink臋 dosta艂em od c贸rki START-a 66S. Lubi臋 te aparaty, mo偶e z powod贸w sentymentalnych, a mo偶e dlatego, 偶e zrobienie zdj臋cia analogiem wymaga g艂臋bokiego zastanowienia si臋, czy na pewno chcemy zu偶y膰 jedn膮 klatk臋 b艂ony fotograficznej, a klatek jest tylko 12 i jeszcze trzeba u偶y膰 troch臋 szarych kom贸rek, 偶eby prawid艂owo ustawi膰 warunki ekspozycji.Na razie START jest po konserwacji w warsztacie fotograficznym, a Kiev jest teraz w konserwacji i przegl膮dzie. Za艂膮czone zdj臋cie to wynik sprawdzenia START-a na spacerze w czasie 艣wi膮t. Nie wiem jak d艂ugo by艂 nieu偶ywany ten aparat, a ruszy艂, jak to si臋 m贸wi, z pierwszego kopa. Stara dobra technika i jeszcze co wa偶ne Polska, bo by艂y kiedy艣 takie czasy, 偶e produkowali艣my aparaty fotograficzne zaprojektowane przez naszych, rodzimych in偶ynier贸w.

 

Od 艂adnych paru lat piek臋 chleb. Mam sw贸j zakwas, kt贸ry utrzymuje i dokarmiam, bo prawdziwy chleb mo偶e by膰 tylko na zakwasie, bez 偶adnych dodatk贸w i polepszaczy. Do wypieku u偶ywam m膮ki orkiszowej ze wzgl臋du na swoje specyficzne sk艂adniki i w艂a艣ciwo艣ci. W zale偶no艣ci od zam贸wie艅 i potrzeb dodaj臋 r贸偶ne ziarna. Przez te par臋 lat empirycznie si臋 przekona艂em, 偶e bliscy, kt贸rzy korzystaj膮 z moich wypiek贸w, a maj膮cy skaz臋 glutenow膮 jako艣 po moim chlebie nie maj膮 tzw. efekt贸w ubocznych. Warto te偶 pami臋ta膰, 偶e redukcja kwasu fitynowego przez enzymy zakwasu, przek艂ada si臋 na to, 偶e nasze organizmy mog膮 wch艂on膮膰 wi臋cej mikroelement贸w znajduj膮cych si臋 w ziarnach orkiszu. Samodzielne pieczenie chleba niestety wymaga dyscypliny, g艂贸wnie w utrzymaniu przy 偶yciu zakwasu (to co艣 w rodzaju 偶ywi膮tka i niestety mo偶e zdechn膮膰 馃檨 ), warto o tym pami臋ta膰. W informatyce si臋 m贸wi, 偶e prawdziwi twardziele nie robi膮 backup颅贸w, moje do艣wiadczenie podpowiada mi, 偶e warto sobie zrobi膰 kopie ratunkow膮 zakwasu, nie jest to trudne. Fotka obok to dzisiejszy urobek 馃檪 A tak na marginesie to nie znam przyjemniejszego zapachu jak zapach pieczonego chleba. Jest niepor贸wnywalny z niczym innym.